Leden 2014

I úklid může být zábava

30. ledna 2014 v 11:20 AKTUALITY
Ahoj, měla jsem teď tak trochu volno, a právě v takovéhle chvíle se vracím k věcem, které normálně nestíhám. A tenhle blog rozhodně trochu té volné chvíle potřeboval, alespoň tak soudí moje perfekcionistická duše. Řada věcí tu nefungovala - od videí přes odkazy po galerii. Člověk si skoro myslel, že MyScene.com už nejede, protože při zadání myscene.com do adresní kolonky na něj vyskočí to otravné Upgrade Flash. Ale oficiální stránky MyScene stále fungují, stejně jako teď odkazy tady v menu ;)

No ale abych přešla k tomu, co by vás z těchto úprav mohlo zajímat nejvíc (alespoň mě by to zajímalo), k pár novějším kolekcím jsem přidala nové obrázky, protože tam toho u nich bylo až žalostně málo (ne že by to teď byla nějaká sláva). V tomhle směru jsem si všimla, že se na internetu skoro nevyskytují fotky Chelsey z těchto nových kolekcí, a popravdě nechápu proč. Je to kvůli tomu, že ji nikdo nefotí? Nebo se nikomu nelíbí? Mně se teda rozhodně líbí.


Řeknu vám, že kdyby se tady nějaká z těchto kolekcí objevila, šílela bych. Například Bling Nights bych skoupila všechny, z Lots of Looks bych brala naprosto jakoukoliv. LOL je úžasná kolekce, a když si prohlížím její fotky, jsem jako u vytržení. Málem mi hráblo, když jsem viděla úžasné fotky od ILove! na flickru. No podívejte se sami. Ty jejich obličejíky, když mrkají, jsou naprosto roztomilé. No, možná už bych měla to trapné rozplývání ukončit, že :D

Abych se ještě vrátila k úpravám tady na blogu - byla to právě kolekce Lots of Looks, která mě při kontrolování, co bych měla upravit, pobavila. Přesněji řečeno moje povídka, která se téhle kolekce týká. Přečetla jsem všechny, co tam mám sepsané, a tahle je zaručeně nejlepší (no, možná proto, že je nejnovější :D). Taky jsem se nedokázala udržet a zkusila si všechny testy, to mě vždycky zláká :D V grafice se vždycky nostalgicky zastavím u těchto avatarů, na jejichž tvorbu snad nikdy nezapomenu. Dělala jsem je v jednu letní prázdninovou noc, při níž jsem za žádnou cenu nedokázala usnout a jela nonstop. V galerii jsem se upřímně zděsila u svých úplně prvních fotek MS (ne že teď by to byla nějaká nádhera). Myslím, že ani jedna fotka není zaostřená na obličej Chelsey. Panebože :D Jinak co se týče galerie, trochu mě mrzí, že jsem dřív ukládala fotky na jeden hostitelský server, který postupně moje fotky smazal. Zachránila jsem, co se dalo, no.

Teď možná z trochu jiného soudku - když jsem se dívala, co google vyhodí při zadání mého blogu do vyhledávače, upřímně mě překvapilo a taky hodně pobavilo, že někdo použil jeden výsledek mého testu v prezentaci pro školáky (zřejmě prvňáky) na jedné základní škole. Můžete se mrknout sami (strana 5 :D). Při procházení soutěží, které kdysi na mém blogu proběhly, jsem si taky vzpomněla na jednu svou bývalou návštěvnici, která se brzy proslavila. Možná ji znáte taky ;D

Na závěr bych měla říct, že jsem si teď chtěla koupit novou MyScenku, ale bohužel sešlo z brigády, kterou jsem měla domluvenou, takže zase nic. Celkově je to se mnou a s penězi dost hrozný (možná bych měla mít v hlavě i něco jiného než jen hadry a laky na nehty :D).

Pokud byste tady na blogu narazili na něco, co nefunguje, klidně napište ;)

Sběratelé MyScenek teď

20. ledna 2014 v 21:14 AKTUALITY
Musím se přiznat, že když občas (jaká ironie, dřív jsem tam byla pečená vařená :D) zajdu do hračkářství, někdy se přistihnu, jak v regálech s barbínama hledám pohledem nějaké krabice s MyScenkami. Co kdyby, že jo. Co kdyby se tam objevily nějaké zatoulané kousky, které vyhrabali někde ve skladu. Nebo co kdyby se v regálech objevily úplně nové kolekce, lépe řečeno, co kdyby se MyScenky začaly znovu vyrábět? I takové, možná šílené, myšlenky mě napadají a klidně jednou za čas i projedu internet, jestli se v MyScene světě něco neděje. Ale bohužel, ne, NEDĚJE.

Někdo by se mohl zeptat: Proč jsem tenhle blog vlastně ještě nezrušila? Vždyť už o nich není vidu ani slechu skoro tři roky... Počkat, cože? Tři roky?! Myslím, že až doteď jsem si neuvědomovala, jak dlouho to už bez MyScenek je. Čas na můj vkus plyne až moc rychle. Ale abych se vrátila k tématu, tenhle blog bych zrušit nedokázala. Neudělám to, i když to tu připomíná poslední výdechy před koncem :D. Je tady obrovská spousta informací (dohromady jsem napočítala neuvěřitelných 1156 článků), mých myšlenek a vzpomínek. Občas si s úsměvem vzpomenu na žabomyší války kvůli kopírování nebo jsem nedávno taky narazila na starou kauzu, když se moje sestra kdysi pár dní "starala" o tenhle blog. Jo, v té době jsem měla párkrát chuť někoho zaškrtit, ale když se na to člověk dívá zpětně, uvědomí si, že to bylo vlastně celkem fajn, protože aspoň se něco dělo. Blog byl středem dění, což je pro blogera to největší štěstí. Natožpak pro sběratele MyScenek.

I když tu prohlašuju, že blog nezruším, musím přiznat, že to u mě s MyScenkami není nijak valné. Ano, občas mě popadne záchvat touhy po nové MyScence, ale už to není jako dřív. Když to nadšení z MyScenek nepřikrmují nové kolekce, je to celkem ztracené. Dalo by se říct, že Mattel mé nadšení udusil. Po ukončení výroby MyScenek jsem samozřejmě hned postřehla nové Monster High, jejichž rozmach jsem sledovala s nevraživostí, a jak se ukázalo, měla jsem proč. A moje myšlenky, když se po MyScenkách slehla zem a na regálech se vyjímaly jen Monster High? Jo, líbily se mi. Lhala bych, kdybych řekla, že ne. Dokonce jsem uvažovala i nad tím, že bych si nějakou koupila. Tenhle nápad jsem však hned zavrhla, a to minimálně ze dvou důvodů: a) neměla jsem sílu sbírat něco nového, b) moje zhrzené já vlastnící tento blog by se nemohlo smířit s tím, že jsem podlehla těm novým vetřelcům :D.

Když se tak ohlížím za minulostí, napadá mě, copak asi dělají bývalí sběratelé MyScenek. Jak jsem se mohla sama přesvědčit, někteří z nich se snaží své MyScene prodat, pár dalších se je snad ještě snaží sbírat. Někteří se sbíráním panenek už skončili, protože jsou na to moc staří, jiní pokračují ve sbírání dál, ale jiným směrem. Zajímalo by mě, jestli se ještě někdo takový, kdo tenhle článek přečte, vůbec najde. A jak na tom vlastně teď je.

Je jasné, že MyScenky budou za nějakou dobu vzácnými kousky, kterými se budou moct sběratelé chlubit. Ale zatím se ještě dají sehnat, a to hlavně na internetu. A dokud tam budou, budu je sbírat.

© 2007-2017 WyScene.blog.cz | wyscene@seznam.cz
.